הדברת עקרבים

0/5

לא נמצאו המלצות בשלב זה

העקרב הוא חרק שנמצא תחת סדרת החיות חסרות החוליות, אשר משתייכים למחלקת העכבישנים. העקרב מאופיין בזנב ארוך, עוקץ וצבתות. מדובר בטורף ארסי, והארס שלהם נועד לסייע להם בשיתוק של הנטרף.

נוסף על הארס, לעקרב נוסף על זוג הצבתות שלו שמשמשות לתפיסת טרף, תנועה ואכילה גם צבת אחת נוספת שהיא מסוכנת. על אף שתזונתם העיקרית של העקרבים היא פרוקי רגליים, מכרסמים, זוחלים וחרקים, הארס של כ-30 מיני עקרבים מסוכן גם לבני אדם. 

יש עקרב בבית – האם להזמין איש מקצוע?

ובכן, לא בהכרח. ישנם סוגים רבים של עקרבים שאינם מסוכנים. במידה ופלש אליכם לבית עקרב שאתם בטוחים שאינו ארסי – תוכלו להוציא אותו משטח ביתכם באמצעות מטאטא ויעה ולשחרר אותו בשטח מרוחק. עם זאת, במידה ואתם רואים 2-3 עקרבים בבית, מומלץ להזמין מדביר מקצועי שידע לפתור את בעיית העקרבים. כמובן שכשמדובר בעקרב לא מזוהה או ארסי יש לקרוא למדביר במיידי. 

כיצד נעשית הדברת עקרבים?

הדברה מתחילה ראשית בסריקה של חלל הבית על מנת להבין את מקור הכניסה ממנו יכלו להיכנס העקרבים. מקור הכניסה בעבודת המדביר כמובן ייחסם. בנוסף, המדביר ידאג לביצוע של ריסוס נגד העקרבים ולסלקם. לעומת ביצוע של ריסוס רגיל נגד חרקים, נדרש חומר ריסוס מיוחד בעקרבים נוכח השריון החזק שלהם. בשימוש בחומר הנכון, ניתן לפתור את הבעיה. 

מחיר של עבודת הדברת עקרבים עומד על 350-1300 ש"ח, כתלות בסוג הטיפול, גודל האזור ומקצועיות איש המקצוע. חשוב עם זאת לגשת לאיש מקצוע מוסמך ואיכותי שיעניק לכם את העבודה הטובה ביותר.

נעקצתי על ידי עקרב – מה לעשות?

לפני הכל – שימרו על קור רוח. צלמו את העקרב בצורה ברורה בסרטון או כמה תמונות והתקשרו לאמבולנס. על מנת למנוע התפשטות מהירה של הארם, השתדלו להימנע מתנועה, לשים קרח על האזור ולקבע את המקום הנגוע. בעת הגעת הצוות הרפואי, תפונו לבית החולים, שם עליכם להציג את תמונת העקרב. זו תאפשר לרופאים במידת הצורך להעניק לכם את האנטידוט הראוי כנגד הארס.

מחירון הדברת עקרבים

דילוג לתוכן