מה זה הדברה ירוקה, למה זה חשוב ?10 דברים שכדי לדעת

אנחנו רואים, שומעים והשיחה הזאת נשמעת שוב ושוב מחזור ירוק, רהיטים ירוקים, אריזה ירוקה, הדברה ירוקה ועוד. שקיות מתכלות, מיחזור ומחזורית לקוחים חלק בלתי נפרד בחיינו, כולנו ראינו את התמונות עם הצב שנחזק משקית פלסטיק וכו' … כיום, בעידן המודרני, כל הנושא של איכות הסביבה, והאיזון האקולוגי, הוא עומד בראש סדר העדיפויות והמודעות אליו הולכת וגוברת. יש לנו הרבה מה לעשות, ואת הפתרונות הירוקים שצריך.

למידע נוסף אנא צרו איתנו קשר, יש לנו הרבה מה לעשות איתך. הדברה ירוקה היא מושג כללי שנלחם בכל סוגי המזיקים השונים, ממכ סמרסמים, מעופפים, נמלים, תיקנים ועוד מזיקים רבים. לכל שאלות בשימוש בפתרונות האלו אתם מוזמנים להתקשר.
בהדברה ירוקה ייעשה שימוש בחומרי הדברה צמחיים וטבעיים עם רמת רעילות נמוכה מהרגיל, שא חופשי קיקים לבני אדם, זיזון האקוהאק. הברה רירוקה חיסרון אחד על פני ההדברה הכימית והוא המחיר הגבוה.

בנוסף לכך ההדברה הירוקה מתאימה יותר להדברה ביתית תברואתית, ואילו כשזה אומר במשטחים חקלאיים בהם כמות המזיקים היא רבה, משתמשים בהדברה הכימית, מזיקה ככל שתהיה, תהיה יעילה יותר למניעה יעילה ומהירה של המזיקים. הברה ירוקה מחייבת ידע עועי וניסיון רב, ויש לבצע אותה רק על ידיי מדבירים מקצועיים, מומחים בשיטות ההדברה שונות. דרוש רישיון מטעם הבריאות המוכיח כי הוא אכן מומחה בהדברה ירוקה.

10 דברים שחשוב לדעת:

 1. הדברה ירוקה אינה פחות יעילה מאשר הדברה כימית.
  במשך הרבה שנים רווחה הדעה בקרב רבים כי הדברה כימית היא ההדברה היעילה ביותר מול כל סוגי המזיקים אולם שלאחר מחקרים שנעשו בשנים האחרונות בשטח, הוכיחו כי ההדברה הירוקה בטוחה ומועילה יותר כנגד המזיקים.
 2. הדברה ירוקה מתבססת על חומרים ידידותיים לסביבה המאושרים ע"י ידי המשרד להגנת הסביבה.
 3. הדברה ירוקה שומרת על הסביבה ואיכות החיים, ומונעת ביעילות את הימצאותם, התרבותם וחזרתם של מזיק הספציפי אתו היא נלחמת.
  גם כאשר הדבר ירוקה עושה שימוש בחומרים רעילים הם במינון נמוך מאד ואשר מתפרקים במהירות, והיום ההמלצה היא לעשות כך רק אם הדברה ירוקה לא הביאה את התוצאות הרצויות.
 4. הדברה ירוקה היא פעולה כוללת המתאימה למגוון שיטות הדברה המתאימות לכל מזיק באופן ספציפי.
 5. הדברה ירוקה מתאימה לאוכלוסיות רגישות כמו: קשישים, תינוקות, נשים בהריון וחיות מחמד, ואנשים עם אסתמה, והשימוש בה היא דרך הוליסטית לטפל ביצורים שהיו כאן לפנינו.
  גם אם הללו ייחשפו להדברה באוויר, נזק לא יזרם להם, בשונה מהדברה כימית.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן