מהי הדברה?

הדברה היא למעשה הרחקה, צמצום או הריגה של מזיקים מכל הסוגים לרבות: צמחים, חיידקים, חרקים, זוחלים, עופות וכו' אשר עלולים להוות מטרד ואף סכנה לבריאותנו.

לכל אחד מאלו יש שיטת הדברה שונה אך מטרה אחת: לנטרל את המטרד והנזק שהמזיקים מכל הסוגים עלולים לגרום לבני אדם, חיות מחמד ואף רכוש.

ידוע כי חומרי הדברה הם לרוב רעילים, מסוכנים ועלולים להזיק. הרעלים עלולים לפגוע גם בבעלי חיים שאין לנו כוונה להדביר וגם בבני אדם.

למזלנו, פיתוכים טכנולוגיים בשנים האחרונות מאפשרים לנו לבצע הדברות בטוחות יותר. כמו כן יש מגוון דרכים טבעיות ולא מסוכנות להגנה מפני מזיקים שונים.

להלן מספר דרכים להגנה טבעית:

  1. תנו לבעלי חיים הלא מזיקים לשמור על הגינה שלכם! חתולים שמסתובבים בגינה שלכם ואולי מציקים למעשה יכולים להוות הגנה מצוינת מפני זבובים, תיקנים ועכברים.
  2. חרקים יכולים לשמור מפני חרקים אחרים. לדוגמא – עכבישים. אינם מזיקים ולכן לא צריך למהר לרסס אותם ולהוריד את כורי העכביש מהפינות היות והם מהווים הגנה מעולה כנגד חרקים קטנים שעלולים לעקוץ או לעשות נזק לצמחים.
  3. הגנה טבעית נוספת יכולה להגיע מהצמחים. יש מגוון רחב של צמחי תבלין הידועים כמרחיקי חרקים ובניהם: נענע, רוזמרין, גרניות, שום, עירית, מרווה, ריחן ולמעשה כמעט כל צמחי התבלין. פרט להיותם הגנה טבעית, זאת תוספת מעולה לכל גינה.
  4. קוטלי חרקים טבעיים מבוססי שום – שידוע כבעל טעם חריף, יכול להוות דוחה חרקים טבעי ויעיל במיוחד. כמו כן, ניתן לשתול צמחי שום ברחבי הגינה בכדי להגדיל את השפעתם.

לעתים כל אלה אינם מספיקים ואז עלינו לפנות לאיש מקצוע. חשוב מאד לפנות למומחה בעל תעודת מדביר מוסמך, לבדוק ביקורות וכן לוודא שהשיטות הדברה בהן הוא משתמש הן טבעיות והסיכון בהן הוא מזערי.

להלן פי כמה מהשיטות הדברה אשר נחשבות לבטוחות יותר מאחרות:

  1. הדברה אורגנית – הדברה מסוג זה מבוססת על חומרים בעלי רמת רעילות נמוכה עד אפסית, לרוב מגיעים מן הצומח.
  2. הדברה ירוקה – השיטה היותר פופולארית היא פיזור פיתיונות רעילים שמושכים אליהם מזיקים. פיתיונות אלה מבוססים על חומרים כמו סוכר, עמילן תירס, חלבונים וכו' ואינם מהווים איום לבני אדם.
  3. פיזור מלכודות שונות החל מדבק ועד מלכוד אלקטרוני כנגד חרקים. או מלכודות רב פעמיות כנגד מכרסמים. מלכודות אלה תופסות את המכרסמים ומונעות מהן יציאה. המדביר יוכל להוציא את המכרסם ולשחרר אותו בטבע מבלי לפגוע בו.

מה שנשאר לנו עכשיו, זה לבחור את השיטה המתאימה ביותר עבורכם ,ליצור קשר עם אחד מאנשי המקצוע המוסמכים שלנו אשר יגיעו לביתכם ויטפלו בכל סוגי המזיקים ביעילות, מקצועיות ובטיחות מלאה עבורכם ובני משפחתכם!

תוכן עניינים

דילוג לתוכן