איך לבחור חברת הדברה?

איך לבחור חברת הדברה? כיצד עושים זאת נאמנה? מה הן האפשרויות ועל אילו פרמטרים ניתן לעמוד כדי לזהות בחירה נהדרת בחברת הדברה כזאת או אחרת?

איך מזהים חברת הדברה מומלצת?

ובכן, כמו כל דבר, בחירה היא עניין אינטואיטיבי. אפשר להגיד שהמוח החושב מנסה להבין מה הלב כבר יודע, מה האינטואיציה והידיעה הפנימית כבר גילתה. ואם זאת, אם רוצים לעדכן את המוח החושב כיצד לבחור בחברת הדברה מומלצת, הרי שישנם מספר פרמטרים שניתן להראות לו.

ראשית כל, באשר לשאלה, איך לבחור חברת הדברה, הרי שנמליץ על ניסיון, ידע, הבנה ודיוק פנימי. כלומר, מדובר על חברה שיודעת מה היא עושה, שהיא בעסק כבר זמן מה, ושהיא חכמה. כלומר, היא "לא עובדת סתם", היא לא הולכת אחרי מה שיש בשוק, בלי סיבה. יש לה מצפן פנימי – והוא פועל על בסיס הערכים שלה. לכל חברה יש ערכים, יש משימה, כך היא יודעת איך להישאר בנתיב הפנימי שמלכתחילה היא הוקמה עבורו.

על כן, חשוב לבדוק מה הם הערכים של חברה. ואפשר להבין את זה בקלות מתוך שיח עם מנהליה והאנשים העובדים בארגון שלה. כלומר, במקרה של חברת הדברה אפשר שיהיו ערכים הומניים, מכבדים, כמו גם מקצועיים ויעילים. חברה שכזו כנראה לא תפעיל מלכודות מוות ורעל, או מלכודות דבק (שיכולות להיות מאוד לא הומניות ובו זמנית גם לא אפקטיביות), שכן ייתכן שהדבר לא יהיה מדויק מבחינת הערכים שלה.

לא רק שאפשר שהבחירה במלכודות שכאלה, ובשאר חומרי הדברה, אינה מקצועית ויעילה – אלא גם אינה הומנית, אוהבת ומכבדת. ואפשר לזהות באם חברה פועלת על פי ערכים בסיסיים שכאלה. שכן מצפן מוסרי הוא זה שמסתמך על הבנה מסוימת של העולם, הן החיצוני והן הפנימי. ואם יש לנו עסק עם חברה עם ערכים, הרי שיש לנו עסק עם חברה שבאה לעשות את התפקיד שלה היטב, יש לה פרספקטיבה רחבה על מה שהיא עושה, והיא שמחה לשרת, ובו בזמן לנקוט במידת זהירות, אחריות ובהירות באשר לפעולותיה באשר הן.

איך  לבחור חברת הדברה?

הדבר הבא שאפשר לדבר עליו, במסע בחירת חברת הדברה, הוא ההסכם. אם נסתכל על חברת הדברה כמו הדברות מיכאל ובוריס, הרי אפשר לשאול אותם לגבי החוזה. החוזה משקף את השירות, טיב השירות, ההבטחה השירותית, וכיוצא בזה. כמו גם מחיר, תנאים, לו"ז, ציפיות וכיוצא בזה.

החוזה הוא ההסכם המשפטי, זה שבכתב. מומלץ לעבור עליו כדי לראות מה החברה מציעה, ואם זה משהו שהוא מוסכם. אמנם שלב הצגת החוזה הוא שלב מתקדם בבחירת חברת הדברה, ועם זאת הוא מתבצע טרם סגירת הבחירה עצמה. וגם אם יש לנו חברה מדויקת, מומלצת שבא לנו לבחור בה, מעבר על החוזה יכול לאפשר דיוק אפילו יותר של השירותים המוצעים.

הצלחות קודמות

בהקשר ובהמשך לנושא של ערכים פנימיים, חשוב לבדוק כיצד הם מטפלים במרחבים שלהם. כלומר, באילו חומרים הם משתמשים, ושיטות עבודה. האם הם משתמשים ברעל? במלכודות לא הומניות, וכיוצא בזה? גם אם אנחנו לא בעניין של לראות את קדושת החיים של ג'וקים, חולדות ועכברים – עדיין, התנהגות חסרת זהירות יכולה לחשוף את הסביבה לרעלים. או פשוט להשתמש במלכודות שאינן אפקטיביות, או פשוט כאלה שהן לא הכי מדויקות או בקצה החזית הטכנולוגית בתחום ההדברה. על כן מתבקש לתשאל על הצלחות קודמות כביכול, על שיטות עבודה ואף לדבר עם לקוחות קודמים. וכמובן, לסמוך על הידיעה הפנימית, כפי שהצענו בתחילת הכתבה. לעוד פרטים הכנסו אלינו לאתר

תוכן עניינים

דילוג לתוכן